Надання рівного доступу до освіти або створення спеціальних умов для певних категорій дітей без їх виключення. Прописуйте від імені дитини всі її інтереси, здібності, хобі, що не подобається та як зручно комуні кувати. Доречним стане порт фоліо з фіксацією досягнень, яке допоможе простежувати особисту динаміку розвитку.
Для учнів з особливими потребами створюються умови для навчання спільно з однолітками. Психолого-педагогічні і корекційно-розвиткові заняття (послуги) надаються відповідно до індивідуальної програми розвитку, на підставі договору про проведення (надання) психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг). Форма договору є в додатку 3 доПостанови Кабміну від 14 лютого 2017 р.
Важливим для розуміння інклюзії в освіті є інструмент моніторингу «Індекс інклюзії», який був розроблений у 2006 році британськими вченими Мелом Ейнскоу та Тоні Бутом за участю групи британських педагогів, батьків, працівників управлінь освіти, учених і представників громадських організацій людей з інвалідністю. На сьогодні «Індекс інклюзії» перекладений на 34 мови і використовується у 15 країнах світу. Інклюзивна освіта – це освітня технологія, яка передбачає навчання й виховання дітей з особливими потребами у звичайному навчально-виховному закладі, де створені відповідні умови для забезпечення максимальної ефективності навчального процесу.
• Батьки беруть активну участь у визначенні навчальних цілей і завдань для дітей. Визнання спроможності до навчання кожної дитини та, відповідно, необхідність створення суспільством відповідних для цього умов. Це вдосконалення освітніх структур, систем і методик для забезпечення потреб всіх дітей.
Для цього потрібно звернутися у медичний заклад за місцем проживання, де лікарі пропишуть діагноз дитини. Якщо дитина раніше вже десь навчалася (дитячий садок, школа, інтернат), до картки додається характеристика. Кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Це означає готовність у будь який час прийняти кожну дитину, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу.
Загальні Положення
Ефективність інклюзивного навчання забезпечить якісна підготовка вчителя до навчального процесу, у якому одночасно відбувається процес навчання, процес виховання, процес корекції і процес розвитку молодшого школяра. Плануючи діяльність на уроці вчитель повинен врахувати не лише проблеми засвоєння навчального матеріалу, але й проблеми соціалізації і врегулювання емоційних станів. Кожна дитина з особливими освітніми потребами має право навчатися у школі за місцем проживання на інклюзивному навчанні. Соціальна модель розуміння інвалідності стала альтернативою медичній моделі розуміння інвалідності, яка в першу чергу була спрямована на корекцію розвитку осіб з особливостями психофізичного розвитку чи осіб з особливими потребами.
Інклюзивна Освіта Направлена На Забезпечення Якісної Освіти Для Всіх
Тому наш педагогічний колектив особливу увагу під час навчальної діяльності учня з ООП приділяє саме адаптації у соціумі. Як наслідок діти опановують норми спільного проживання та праці, навчаються ефективно взаємодіяти один з одним. Поняття соціалізації стосується якостей, які людина отримує засвоюючи культуру людських стосунків, в процесі формування певних соціальних норм, ролей, функцій.
Змішана група – академічна група, у якій Здобувачі навчаються з іншими здобувачами вищої освіти. Тому вона включає накопичення, класифікацію й аналіз інформації з різних джерел з метою планування поліпшень в політиці й практиці. Визнання того, що інклюзія в освіті – це один з аспектів інклюзії в суспільстві.
В інклюзивних класах взаємодія між учнями з особливими освітніми потребами та дітьми з типовим рівнем розвитку сприяє налагодженню між ними дружніх стосунків, завдяки чому діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, стають більш чуйними, готовими допомогти. Матеріали цього напряму допоможуть вчителям, асистентам та усім зацікавленим особам дізнатися більше про принципи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуального підходу до кожного учня. При цьому для школярів з особливими освітніми потребами загальноосвітній сартана заклад загального типу передбачає створення умов для спеціальних освітні послуг, а для навчання нормативних дітей означає свободу вибору між інклюзивним і звичайним класом. Інклюзивне навчання – система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників. Так часом дитині з особливими освітніми потребами необхідно приділити більше часу, щоб, наприклад, пояснити завдання,але асистент вчителя так само може пояснити щось й іншим учням.
Уміння та здатність використовувати знання та створювати нове породжує креативність. Увагу акцентувати краще на тому, що добре вдається кожному учню. Регулярно зустрічатись, щоб обговорити досягнення учня з ООП. Обговорити можливості учня з ООП, його сильні та слабкі сторони. Учні, які потребують першого рівня підтримки, розподіляються між класами без урахування кількості таких осіб. Порушення мовлення (найпоширенішим порушенням мовленнєвого розвитку є дислалія) – порушення звуковимови, не пов’язане з вадами слуху чи розумового розвитку.
Керівник школи погодить відкриття такого класу з місцевим районним управлінням освіти та видасть наказ. Водночас йдеться про всіх дітей, які проживають на певній території, а не тільки про дітей з порушенням розвитку чи з інвалідністю. Також завдання надавати вчителям методичну підтримку буде в інклюзивних ресурсних центрів, які згідно з прикінцевими положеннями закону “Про освіту”, мають створити до 1 вересня 2018 року в кожному регіоні.